اسبا‌ب‌بازی ثروتمندان

به نقل از سایت اخبار خودرو :
 

بوگاتی سازنده یکی از گران‌ترین و سریع‌ترین ماشین‌های اسپرت جهان، یک اسباب‌بازی بر اساس مدل کلاسیک خود ساخته است.

بوگاتی "بچه" نمونه‌ای مینیاتوری از مدل "تایپ ۳۵"، موفق‌ترین ماشین کارخانه فرانسوی در مسابقات اتومبیلرانی است که در دهه بیست میلادی در بیش از هزار مسابقه برنده شد.

در سال ۱۹۲۶، اتوره بوگاتی، موسس کارخانه برای تولد چهار سالگی پسرش یک مدل مینیاتوری از این ماشین ساخت که اندازه‌اش نصف ابعاد ماشین واقعی بود. با اینکه قرار بود تنها همین یک ماشین برای فرزند صاحب کارخانه ساخته شود، با اصرار مشتریان بوگاتی در چند سال بعد حدود ۵۰۰ دستگاه از آن ساخته شد.

مدل جدید بچه بوگاتی بزرگ‌تر است، ابعادش ۷۵ درصد مدل واقعی است و حتی بزرگسالان هم می‌توانند در آن بنشینند. ماشین به طور کامل با دست ساخته شده و از یک موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد.

شتاب صفر تا ۶۰ کیلومتر در ساعت قوی‌ترین مدل، شش ثانیه و حداکثر سرعتش ۷۵ کیلومتر در ساعت است. سرعت مدل ضعیف‌تر این ماشین به ۲۰ کیلومتر در ساعت محدود شده و با هر بار شارژ می‌تواند تا ۲۵ کیلومتر حرکت کند.

قیمت ماشین بسته به مدل‌های مختلف بین ۳۰ هزار یورو (۳۵ هزار دلار) تا ۵۸ هزار و ۵۰۰ یورو (۶۸ هزار دلار‌) است. با خرید این ماشین، کودکان عضو کلوپی می‌شوند که در پیست‌های مشهور اتومبیلرانی مسابقه برگزار می‌کند.

برچسب ها:

اخبار خودرو

20
0 0